Piwnica pod Baranami Modny Kraków Piwnica pod Baranami Modny Kraków na Facebooku Dobre Książki Salon Literacki - strona główna
Aktualności O projekcie Harmonogram spotkań Piwnica pod Baranami Wywiady z pisarzami Relacje wideo Serwis prasowy Kontakt

O projekcie

Salon Literacki to wspólny projekt miesięcznika „Modny Kraków” i „Piwnicy pod Baranami”. W jego ramach w każdy wtorek o godzinie 19:00 będą odbywać się w piwnicznych wnętrzach dyskusje z autorami książek i innymi zaproszonymi gośćmi. W ramach Salonu prezentowane będą przede wszystkim publikacje propagujące szeroko pojętą kulturę i sztukę, ale znajdzie się też miejsce dla ciekawych tytułów z innych dziedzin.

Źródłem Salonu Literackiego stał się dział „Dobre Książki” w miesięczniku Modny Kraków. Został utworzony w czasopiśmie niejako na próbę, a szybko stał się bardzo popularny pośród czytelników. –W najśmielszych przewidywaniach nie spodziewaliśmy się takiego odzewu i zainteresowania tematyką książkową. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu czytelników proponujemy aktywną formę kontaktu z autorami książek w postaci spotkań literackich – mówi Agnieszka Kantaruk, redaktor naczelna Modnego Krakowa.

„Piwnica pod Baranami”, znana w całej Polsce z cenionych inicjatyw w zakresie kultury stała się miejscem, które pisarzy ugości. To właśnie tutaj spotykać się i rozmawiać będą twórcy literatury i ich miłośnicy.
Serdecznie zapraszamy do udziału!