Piwnica pod Baranami Modny Kraków Piwnica pod Baranami Modny Kraków na Facebooku Dobre Książki Salon Literacki - strona główna
Aktualności O projekcie Harmonogram spotkań Piwnica pod Baranami Wywiady z pisarzami Relacje wideo Serwis prasowy Kontakt

Redakcja Modnego Krakowa i Piwnica Pod Baranami
zapraszają na spotkanie w ramach Salonu Literackiego:

„Śródziemnomorska miłość”

Wtorek 15.02.2011 godzina 19:00
Piwnica Pod Baranami, Rynek Główny 27

Gościem spotkania będzie:
Pan Sławomir Koper,
autor książki "Życie prywatne i erotyczne w Starożytnej Grecji i Rzymie"

Podczas kolejnego Salonu Literackiego Modnego Krakowa w Piwnicy pod Baranami będzie mieć miejsce wyjątkowa prapremiera. Uczestnicy Salonu, jako pierwsi w Polsce czytelnicy będą mieć okazję zapoznać się z książką „Życie prywatne i erotyczne w Starożytnej Grecji i Rzymie” napisaną przez historyka UW Sławomira Kopra.

Tematem spotkania będzie „Śródziemnomorska miłość”. Sławomir Koper, który w swoich licznych książkach w sposób przystępny prezentuje zależności pomiędzy wybranymi okresami w historii świata, a życiem prywatnym ludzi tym razem opowie o obyczajach jakie występowały pośród mieszkańców basenu Morza Śródziemnego w czasach starożytnych.

Wraz z autorem książki publiczność będzie mogła prześledzić relacje łączące członków rodzin Grecji i Rzymu, dowiedzieć się w jaki sposób kochali, jak zawierano małżeństwa. Oprócz jasnych stron starożytnej miłości zostaną przedstawione też mroczne. Wszak nie brakowało w tamtych czasach zbrodni i wynaturzeń. Uczestnicy Salonu Literackiego przespacerują się ze Sławomirem Koprem także po mitycznym Rzymie, jak również dowiedzą się jak problemy prywatne władców wpływały na decyzje polityczne w schyłkowych latach Republiki.

Spotkanie poprowadzi redaktor Małgorzata Niemczyńska.

Uwaga! Pośród wszystkich osób, które będą uczestniczyć w spotkaniu zostanie rozlosowany egzemplarz książki „Życie prywatne i erotyczne w Starożytnej Grecji i Rzymie” z indywidualną dedykacją autora dla laureata.

Wstęp wolny. Zapraszamy!