Piwnica pod Baranami Modny Kraków Piwnica pod Baranami Modny Kraków na Facebooku Dobre Książki Salon Literacki - strona główna
Aktualności O projekcie Harmonogram spotkań Piwnica pod Baranami Wywiady z pisarzami Relacje wideo Serwis prasowy Kontakt

Redakcja Modnego Krakowa i Piwnica Pod Baranami
zapraszają na spotkanie w ramach Salonu Literackiego:

„Kraków opisany”

Wtorek 8.02.2011 godzina 19:00
Piwnica Pod Baranami, Rynek Główny 27

Gościem spotkania będzie:
Pani Ewa Zamorska-Przyłuska,
autorka książki "Przewodnik literacki po Krakowie i wojwództwie małopolskim"
Prowadzenie: redaktor Mariusz Kuś

Kto z pisarzy polskich i zagranicznych umieścił akcję swojej powieści w Krakowie, na kartach jakich ksiąg Kraków znalazł się ze względu na swoje uroki, którzy ludzie słowa spędzali w Krakowie czas, a którzy całe życie? Gdzie mieszkali, czym się inspirowali? – tego wszystkiego (i o wiele więcej) można dowiedzieć się z książki „Przewodnik Literacki po Krakowie i Województwie Małopolskim” autorstwa Ewy Zamorskiej-Przyłuskiej.

Z autorką, o książce i nie tylko, będzie można porozmawiać podczas najbliższego Salonu Literackiego. Spotkanie z pewnością pozwoli spojrzeć na Kraków zupełnie innym okiem. W jego rezultacie, zdawałoby się, dobrze znane ulice i miejsca zyskają zupełnie nowy wymiar. Wszak nie zawsze zdajemy sobie sprawę co działo się w przemierzanych przez nas codziennie okolicach. Ewa Zamorska – Przyłuska opowie o tym, co zachowało się w prozie, poezji, wspomnieniach, dziennikach, listach czy reportażach, jak również o tym, co wiąże się z osobami ich autorów.

Wybierając się do Salonu Literackiego koniecznie zabierzcie ze sobą notesy. Spotkanie bez wątpienia będzie pełne ciekawych anegdot, ukazujących Kraków od strony znanej niewielu osobom!

Uwaga! Pośród wszystkich osób, które będą uczestniczyć w spotkaniu zostanie rozlosowany egzemplarz książki „Przewodnik Literacki po Krakowie i Województwie Małopolskim” z indywidualną dedykacją autorki dla laureata.

Wstęp wolny. Zapraszamy!